Jump to Navigation

Nie marnujmy żywności!

Setki dzieci poprzebieranych za produkty żywieniowe oraz transparenty z hasłami propagującymi niemarnowanie żywności. Tak w największym skrócie wyglądał tegoroczny happening organizowany przez Federacje Banków Żywności pn. „Strajk żywności”, który przeszedł dziś ulicami miasta.

Jak co roku mottem „strajku” było zachęcenie do rozsądnego obchodzenia się z jedzeniem i niemarnowaniem go. Wzięły w nim udział dzieci z elbląskich szkół i przedszkoli poprzebierane m.in. za owoce, warzywa, produkty mleczne oraz pieczywo. Jak co roku nie brakowało również młodzieży z Zespołu Szkół Gospodarczych oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1, którzy w tym roku przygotowali bardzo oryginalne przebrania m.in. piekarza czy sklepikarza.

– Z roku na rok frekwencja jest coraz większa, co mnie niezmiernie cieszy. W tym roku oprócz samego marszu ogłoszony został też konkurs na stroik ekologiczny. Efekt prac jakie do nas dotarły przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia, aby wybrać te najładniejsze – mówiła w rozmowie z nami Teresa Bocheńska, prezes elbląskiego Banku Żywności.

Kolorowy marsz wyruszył tuż przed południem z Parku Planty i ulicami miasta przeszedł na Plac Jagiellończyka, gdzie na autorów najlepszych strojów czekały upominki ufundowane przez organizatorów a na wszystkich jabłka oraz słodki poczęstunek w postaci bułek.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji z marszu:

Dieta 1000 kaloriiMain menu 2